Spodnia warstwa pod posadzkę? Tylko corkunderlay!

Posted in Blog

Planują Państwo zakładanie podłogi i wypatrują najlepszego podkładu? Serdecznie zapraszamy do zaznajomienia się z naturalną matą korkową.
Do jakich posadzek wykorzystuje się podkład korkowy – cork underlay?
Naturalny podkład korkowy jesteśmy w stanie wykorzystywać pod przeróżnego typu posadzki, od szeroko dostępnych paneli, przez deski i parkiety, linoleum, wykładziny, aż do korka podłogowego, kamienia naturalnego lub płytek ceramicznych! Korek ma okazję być wykorzystywany jako kapitalna alternatywa dla standardowych, choć mniej funkcjonalnych płyt pilśniowych, tektury falistej czy pianki polietylenowej.

W jaki sposób funkcjonuje mata korkowa?

Podkład korkowy znacznie oddziałuje na wzrost izolacyjności akustycznej – rewelacyjnie tłumi wszelkie dźwięki powietrzne oraz uderzeniowe powstałe w wyniku użytkowania podłogi. Użytkowanie podłogi jest cichsze oraz znacznie bardziej komfortowe. Podkład korkowy oddziałuje również na separację termiczną oraz gładzi niedoskonałości podłoża dzięki rozciągliwej powierzchni. Dzięki temu posadzka jest płaska i przyjemniejsza. O sile podkładu korkowego zaświadcza też jej wytrzymałość – zapewniamy, że nie stanie się z nim nic tak długo, jak długo będziemy użytkować daną posadzkę.

Co rozróżnia maty korkowe od innych podkładów?

Fabrykacja podkładów korkowych oparta jest na najświeższych technologiach oraz śmiałych rozstrzygnięciach. Korek w naturalny sposób zapewnia odporność oraz izolację, a także komfort użytkowania. Wybierając maty korkowe posiadają Państwo pewność, że działają Państwo w zgodzie z naturą – materiały korkowe są w pełni ekologiczne, zarówno w procesie wytwórczości jak i późniejszym użytkowaniu.
Mimo, że dzisiejsze maty korkowe są nieco droższe od standardowych podkładów, selekcjonując je, mają Państwo pełne przekonanie, że są one w 100% naturalne oraz trwalsze, to właśnie dzięki wyjątkowej technologii wytwarzania. Uprzejmie zapraszamy do zakupów!

Comments are closed.